Bratislava 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Na voľbách do Národnej rady SR by sa určite zúčastnilo 33 percent opýtaných
Podpora najsilnejšej vládnej strany je približne na úrovni volebného výsledku z parlamentných volieb z marca 2016. Podľa aktuálneho volebného prieskumu agentúry Median SK by Smer-SD získal 28,5 percenta hlasov. Oproti voľbám si mierne polepšili SaS (14,5 percenta ) a SNS (11,5 percenta).
Na snímke predseda strany Smer-SD a premiér SR Robert Fico

Prieskum posúva do parlamentu aj KDH (6,5 percenta), ktoré má už niekoľko mesiacov rovnakú podporu ako Sme rodina (6,5 percenta) a Most-Híd (6,5 percenta). Najväčší prepad preferencií má od volieb #Sieť (2 percentá), ktorá by skončila mimo Národnej rady. Pohoršilo si aj OĽaNO-NOVA (10 percent), ako aj ĽSNS (7,5 percenta). SMK by so ziskom 4,5 percenta opäť ostala mimo parlamentu.
Na voľbách do Národnej rady SR by sa určite zúčastnilo 33 percent opýtaných, 20 percent sa vyjadrilo, že sa skôr zúčastnia a dve percentá ešte neboli rozhodnuté. K volebným urnám by určite nepristúpilo 40,5 percenta respondentov a ďalších 4,5 percenta by sa skôr nezúčastnilo.
Reprezentatívny prieskum sa realizoval formou osobných rozhovorov a cez webové dotazníky na vzorke 1078 respondentov starších ako 18 rokov od 17. apríla do 14. mája.
TASR dnes informoval Michal Mislovič z agentúry MEDIAN SK.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.