Bratislava 16. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Po nedeľnej tlačovej konferencii šéfa OĽaNO Igora Matoviča, na ktorej oznámil, že jeho huntie nevstúpi do vlády, ktorá by chcela registrované partnerstvá, nastali rozpačité reakcie v jednotlivých médiách. Jednou z nich je aj reakcia Eugena Kordu

Na snímke poslanec NR SR a predseda strany OĽaNO Igor Matovič

“V deň, keď si pripomíname patrónku Slovenska – Sedembolestnú Pannu Máriu, Igor Matovič oznámil, že to bude práve on, kto spasí Slovensko.” Napísal vo svojom komentári novinár Eugen Korda z časopisu Týždeň.

Vo svojom článku sa Korda postavil na stranu hnutí PS a KDH. Kresťanskí demokrati podľa neho neplánujú v prípadnej budúcej vláde asistovať napríklad pri legislatívnom zakotvení registrovaných partnerstiev pre homosexuálov. Pripomenul tiež to, že Matovič sa prvý raz dostal do Národnej rady na kandidátke SaS, ktorá mala túto agendu v programe.

V reakcii na tento článok Igor Matovič v komentári na facebookovej stránke Týždňa naznačil, že autor tento text napísal pod vplyvom alkoholu. “Korda sa opäť ožral a napísal svoje bludy. Ostatným odporúčam vypočuť si samotnú tlačovku,” konštatoval v nedeľu šéf OĽaNO.

Následne komentoval pasáže, kde Korda špekuluje nad tým, že Matovič spolupracuje s bratislavským podnikateľom Ivanom Komtríkom, “To čo napísal, triezvy človek napísať nemohol. Niekto, ktorý vypisuje o mne bludy, že ma platí Kmotrík, nie je novinár, ale prepitý mozog,” zopakoval svoj názor Igor Matovič.

 Registrované partnerstvá, adopcie detí pármi rovnakého pohlavia, migrácia i drogová politika

Zakladateľ OĽaNO na tlačovej konferencii pred komplexom Bonaparte vyzval na pokračovanie boja proti mafii. Kontroverzné témy podľa Matoviča “strašia” voličov, ktorí aj počas prezidentských volieb nešli voliť, pretože sa báli príliš liberálneho prístupu vtedajšej prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej. V parlamentných voľbách si to však podľa Matoviča opozícia nemôže dovoliť.

Matovič v nedeľu otvorene povedal to, k čomu sa predseda KDH Alojz Hlina zatiaľ nechce otvorene vyjadriť. Líder OĽaNO totiž uviedol, že jeho hnutie nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí pármi rovnakého pohlavia, uvoľniť drogovú politiku, zrušiť sociálne istoty, alebo zmeniť postoj Slovenska k nelegálnej migrácii.

Dodal, že berie na vedomie to, že s ním PS/Spolu a KDH nechcú spolupracovať, považuje však za férové, aby vedeli, aké sú ich podmienky. Cieľom podmienok je podľa OĽaNO, aby demokratická opozícia vyhrala voľby. V najbližších týždňoch plánuje hnutie predstaviť ďalšie kroky, ktoré by mali k tomuto cieľu viesť.

Komentáre poslanca Igora Matoviča

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj