Podľa Martvoňa chce Maďarič kandidovať za prezidenta

Bratislava 21. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Minister kultúry Marek Maďarič sa vo viacerých vyhláseniach vymyká z línie materskej strany Smer-SD a po minulotýždňovej schôdzke užšieho vedenia strany ponúkol demisiu na svoju funkciu podpredsedu strany. Premiér Robert Fico ju neprijal a všetkým terajším ministrom vyjadril dôveru. Tento týždeň sa v médiách objavili informácie, že Maďarič zvažuje kandidatúru v najbližších prezidentských voľbách. 
Na snímke minister kultúry SR Marek Maďarič

Ako prvý s tým prišiel bývalý poslanec Smeru-SD Anton Martvoň, ktorý na sociálnej sieti napísal: “Viacerí určite sledujete, čo sa vnútri v Smere deje. Ja som sa dokonca dozvedel o Maďaričových pohnútkach, s ktorými sa na jednom fóre údajne netajil, že prečo to divadlo asi cele robí. Maďaričova možná kandidatúra na prezidenta SR? Zlý žart alebo budúca realita?”
Rovnakú informáciu priniesla aj agentúra SITA, ktorej to potvrdil jeden vysokopostavený zdroj zo Smeru.
Minister Kultúry Maďarič cez svojho hovorcu Jozefa Bednára pre týždenník Trend poprel, že by uvažoval nad kandidatúrou. „Všetko, čo pán Martvoň napísal na adresu ministra kultúry Mareka Maďariča, od toho, že bol členom HZDS, až po jeho zámer kandidovať na post prezidenta SR, je úplný nezmysel,“ tvrdí J. Bednár.
Hovorca reagoval na ďalšie slová Martvoňa, v ktorých spomína viacero káuz spojených s Maďaričom. “Predstavte si, že Maďarič, ktorý do Smeru prišiel z HZDS a ktorého kamarát Podmanický ako synovec ministra Hudeca z HZDS písal oslavnú báseň o Tisovi (resp. predslov), tak ten Maďarič údajne zvažuje kandidatúru na prezidenta SR. Toto sa s humorom šušká v bratislavských kuolároch. Áno, ten Maďarič, ktorý divadelne ponúkol, že sa vzdá funkcie podpredsedu Smeru, no že si kreslo ministra kultúry však ponechá! Prezident SR ma byť osobnosť, ktorá alebo ľudom nejak pomohla, čo nie je Maďaričov prípad. Za Maďaričovým ministrovaním totiž vidieť iba pokus o nehorázne zvýšenie koncesionárskych poplatkov bežným ľuďom, zmiznutú Beniniho bustu za desiatky miliónov eur, ktorej vyvoz zo SR povolilo práve jeho ministerstvo, ďalej nedostavanú SNG, na ktorú vláda už musela navýšiť peniaze a samozrejme Maďaričom vyrobené právne kocúrkovo tým, že zamestnancom pamiatkových úradov dovolili vykonávať komerčne reštaurátorskú činnosť bez potreby byt členom komory, ktorú potom úrady, kde sú oni zamestnaní, po nich kontrolujú (teda ako keby daňove úrady mohli komerčne poskytovať daňové poradenstvo). Proste celé zle! Za toto všetko chce Maďarič kandidovať za prezidenta SR? Žartuje?! Moja odpoveď s úsmevom znie: Nech nad tým ani neuvažuje, lebo teatrálne pohorí ako jeho poskok Blanár v Žilinskom kraji!,” napísal v pondelok Martvoň.

ZDROJ >>

Komentujte :)