Londýn/Moskva 19. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sergei Karpukhin)
 
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov nepovažuje za potrebné komentovať ďalšie vyhlásenia o údajnej zodpovednosti Ruska za ďalšie prípady otravy v Británii.

Na snímke hovorca Kremľa Dmitrij Peskov

Peskov to podľa agentúry TASS uviedol v stredu na brífingu v Moskve, keď komentoval článok v britskom denníku The Sun, ktorému poskytla rozhovor jedna z obetí najnovšej otravy v meste Salisbury – mladá žena ruského pôvodu Anna Shapirová. Tá tvrdí, že jej smrť chcú ruský prezident Vladimir Putin a jeho stúpenci.
Shapirová (30) bola v nedeľu so svojím britským manželom Alexom Kingom v reštaurácii Prezzo, kde obaja počas večere pocítili náhlu nevoľnosť. Táto udalosť sa odohrala v centre Salisbury, približne 320 metrov od stravovacieho zariadenia Zizzi, ktoré navštívil bývalý agent ruskej vojenskej rozviedky Sergej Skripaľ s dcérou Julijou predtým, ako ich našli vo vážnom stave na lavičke v miestnom parku.
Shapirová si myslí, že bola terčom “ruských vrahov” podobne ako v marci Skripaľovci. Spresnila, že jej otec bol vysokopostaveným predstaviteľom armády v čase, keď Putin zastával post predsedu ruskej vlády.
Shapirová v rozhovore uviedla, že si je “istá, že Rusi si myslia”, že je “britská špiónka”. To bol podľa nej dôvod, prečo dostávala vyhrážky smrťou. Práve kvôli nim sa pred niekoľkými dňami odsťahovala z britskej metropoly na vidiek.
“Nemyslím, že má zmysel komentovať podobné vyhlásenia,” povedal Peskov pred novinármi na margo Shapirovej tvrdení v britskej tlači. “Absurdnosť drvivej väčšiny informácií, ktoré prichádzajú zo Salisbury, je očividná,” dodal.
 
Príspevok Podľa Kremľa nemá zmysel komentovať informácie prichádzajúce zo Salisbury zobrazený najskôr Hlavné správy.