Podľa jedného zo šéfov nemeckej AfD je islam nezlučiteľný s demokraciou

Berlín 18. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Islam je nezlučiteľný s demokraciou. V týždni pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami v Nemecku to povedal dnes jeden z vedúcich predstaviteľov nacionalistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Alexander Gauland
Na archívnej snímke z 9. septembra 2017 spolupredseda nacionalistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Alexandrer Gauland

Z podhľadu strany AfD je islam “tiež politickou doktrínou” a ako taký je “nezlučiteľný so slobodným demokratickým poriadkom”, povedal Gauland novinárom. Z tohto hľadiska podľa neho islam “nie je súčasťou Nemecka”.
Gauland, ktorého strana sa pravdepodobne v nedeľňajších parlamentných voľbách dostane prvýkrát od svojho vzniku do spolkového parlamentu, zdôraznil, že AfD chce zabrániť “islamizácii Nemecka”. V posledných prieskumoch získala AfD desať percent voličských preferencií, dodala agentúra AP.
Nacionalistická AfD sa vo svojej predvolebnej kampani zasadzuje okrem iného za zákaz minaretov a verejného zvolávania k modlitbám, zákaz pokrývok hláv rovnako pre študentov i učiteľov a nariadenie pre imámov, aby viedli modlitby zásadne v nemčine.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.