Bratislava 26. júna 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Šéf Smeru-SD Robert Fico sa mal dnes postaviť pred novinárov a vysvetľovať im postoj strany a koalície k voľbe kandidátov na sudcov ústavného súdu a k ďalším aktuálnym politickým témam. Na tlačovú konferenciu však prišiel len hovorca Smeru Ján Mažgút, ktorý neúčasť expremiéra vysvetlil nečakane.

Na snímke Robert Fico (uprostred)

Novinári očakávali príchod Fica, no ten pred nich nepredstúpil. Hovorca Ján Mažgút to odôvodnil tým, že predseda Smeru odišiel riešiť závažnejšiu problematiku. “Bol záujem oznámiť sociálne opatrenia, ktoré boli dnes predkladané a schvaľované v parlamente a síce stoeurový príspevok pre žiakov prvých ročníkov základných škôl a 150 resp 50 eurový príspevok v rámci rodičovských príspevkov.”

Hovorca uviedol, že Robert Fico napokon na brifing neprišiel, pretože “žiaľ, z určitých dôvodov pán predseda Robert Fico dostal informáciu, ktorú okamžite išiel riešiť a z tohto dôvodu sa nemohol zúčastniť”.

“Je to informácia týkajúca sa väzieb resp. napojenia slovenskej IT spoločnosti na americkú CIA,” upresnil Mažgút.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj