Brazília 22. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)
 
Brazílsky viceprezident Hamilton Mourao označil vo štvrtok americké hrozby vojenskej intervencie vo Venezuele za “unáhlené”. Podľa neho by vojenská intervencia “nemala zmysel”

Na snímke Hamilton Mourao

“Myslím si, že to je viac o rétorike než akcii… Otázku Venezuely si musia vyriešiť Venezuelčania,” uviedol Mourao v rozhovore pre agentúru AFP.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro vo štvrtok oznámil, že nariadil uzavrieť “až do odvolania” hranicu Venezuely s Brazíliou, zatiaľ čo pokračuje napätý spor medzi ním a vodcom opozície Juanom Guaidóom o dodávky humanitárnej pomoci zo zahraničia. Podľa vyjadrenia, ktoré odvysielala štátna televízia, zvažuje taktiež uzavretie hranice s Kolumbiou.
Madurova vláda sa snaží zabrániť prísunu zahraničnej humanitárnej pomoci, zhromažďovanej v susedných krajinách, keďže podľa nej ide o prípravu na vojenský zásah zo strany Spojených štátov.
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro sa pripojil k Washingtonu a takisto prisľúbil humanitárnu pomoc pre Venezuelu. V brazílskom pohraničnom štáte Roraima začalo vznikať príslušné zberné stredisko.
Venezuela v súvislosti s plánovanými dodávkami pomoci prerušila i letecké a námorné spojenie s karibskými ostrovmi Curacao, Aruba a Bonaire.
 
Príspevok Podľa brazílskeho viceprezidenta by zásah USA vo Venezuele nemal zmysel zobrazený najskôr Hlavné správy.