Bratislava 26. mája 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Ľuboš Blaha (Smer-SD) patrí k najaktívnejším poslancom Národnej rady na sociálnych sieťach. Pravidelne upozorňuje na neobjektivitu v informovaní prevažnej väčšiny slovenských i zahraničných médií. Tento raz sa zameral na obraz prezidenta Andreja Kisku v pravicových, mainstreamových, “mienkotvorných” médiách, ktoré podľa jeho slov roky zatvárali oči pred podozreniami z prezidentových daňových či volebných podvodov.

Na snímke Ľuboš Blaha

“Keď už ani Markíza nedokáže kryť Kiskove podvody, znamená to len jedno: už fakt nikto nedokáže zamlčiavať ten trápny fakt, o ktorom si už štebocú aj vrabce na slovenských strechách, že prezident Slovenskej republiky je daňový a volebný podvodník. Kráľ je nahý!” Napísal v statuse na Facebooku Blaha s tým, že aj médiá, ktoré doteraz bezvýhradne obhajovali všetky Kiskove kauzy, začínajú meniť rétoriku.
“Odrazu na to prišla aj pravicová tlač, ktorá ho roky čičíkala a rozmaznávala. Všetci sme vedeli, čo je Kiska zač – ako zbohatol na úžere, ako kšeftoval s pozemkami, ako arogantne sa správal v úrade, aké daňové podvody páchal. Ale médiá čušali ako voš pod chrastou.” Blaha uvádza, že média okolo prezidenta Kisku, ktorý už nebude druhýkrát kandidovať na post hlavy štátu, vytvorili doslova “kult osobnosti, aký nemal ani Turkmenbaši v Strednej Ázii”.
“Kiska bol ňuňuňu, nemal chyby, bol svätec, dobrodinec, medvedík Pú. Takto vykresľovali slovenské médiá daňového a volebného podvodníka. Hájili zlo. A stali sa jeho súčasťou,” myslí si Ľuboš Blaha.

Dodáva, že aj opozícia už v obhajovaní Kisku stratila dych. “Povedzte, kde je teraz Matovič a Sulík so svojimi tlačovkami? To nevadí, že Kiska kúpil miliónový pozemok za 1800 eur? To nevadí, že podvádzal v kampani? Že sa stal prezidentom iba vďaka podvodu? To nevadí, že na čele štátu máme človeka, ktorého charakter je na úrovni sobášneho podvodníka – urobiť podvod, ublížiť a čakať, že to nejako vyhnije?”
“Nad týmto si ruky neumyjú. Kisku a jeho podvody doteraz kryla opozícia! A rovnako aj médiá! Už sa z toho nevyvinia. Kiska je ich produktom a jeho prešľapy sú aj ich prešľapmi,” pokračoval poslanec Smeru-SD a dodáva, že prezident Kiska je “najväčší švindel v dejinách slovenskej politiky. A spoluvinu za to, ako klamal a podvádzal, nesie celá slovenská pravica, vrátane médií. Pravda vyšla najavo a nech sa hanbia tí, čo ju roky znásilňovali. Bye-bye, Mr. Kiska!”

 

 
Príspevok Podľa Blahu, už ani pravicové médiá nedokážu kryť Kiskove podvody: “Je ich produktom, jeho prešľapy sú aj ich prešľapmi” zobrazený najskôr Hlavné správy.