Damask 12. marec 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-SANA via AP)

Prítomnosť amerických vojakov v oblasti sýrskeho mesta Manbidž nie je dohodnutá s vládou krajiny. Oznámil to sýrsky prezident Bašár al-Asad v rozhovore pre hongkongskú televíziu Phoenix TV, oznámila agentúra RIA Novosti v sobotu 11. marca

Na snímke zverejnenej Sýrskou oficiálnou tlačovou agentúrou SANÁ sýrsky prezident Bašár Asad

Podľa sýrskej hlavy štátu “akékoľvek cudzie vojská, ktoré sa nachádzajú v Sýrii bez nášho pozvania, konzultácií alebo súhlasu, sú invazívne bez ohľadu na to, či ide o americkú armádu, tureckú alebo akúkoľvek inú.”

Asad tiež uviedol, že americké ozbrojené sily v jeho krajine nedokážu zvíťaziť nad terorizmom. “Čo mienia urobiť? Bojovať proti Islamskému štátu? Američania prehrali takmer všetky vojny. Prehrali v Iraku a museli sa nakoniec stiahnuť. Dokonca aj v Somálsku, a to nehovoriac o Vietname alebo Afganistane,” vyhlásil prezident.

Poukázal na to, že Washington “neuspel nikde, kam poslal svoje vojská – len vytváral problémy.” Asad sa domnieva, že Američanom sa “veľmi darí vytvárať problémy a ničiť, ale veľmi zle sa im darí nachádzať riešenia.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.