Rím 26. júla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)

Talianskom otriasla násilná smrť 35-ročného policajta, ktorého dobodal v noci na piatok v centre Ríma neďaleko hraníc Vatikánu migrant zo severnej Afriky. Uviedla v piatok agentúra DPA. Podľa neskorších zistení médií však išlo o dvojicu Američanov.

Ilustračné foto

Vražda 35-ročného karabiniera Maria Cerciella Regu v blízkosti Vatikánu v piatkových skorých ranných hodinách vyvolala celonárodné zdesenie. Polícia pôvodne označila za pravdepodobného vraha muža z Afriky, poznamenala DPA

Podľa agentúry ANSA, ktorá sa odvolala na zdroje z vyšetrovania, sa jeden z dvoch mladých amerických mužov, ktorých vzali do väzby na veliteľstve karabinierov, priznal k útoku nožom na policajtov.

Podľa ANSA a ďalšej agentúry, Adnkronos, Cerciello Rega a ďalší policajti zasahovali v civilnom oblečení proti dvom lupičom. Tí predtým ukradli mobilný telefón a peňaženku nemenovanému mužovi, ktorému navrhli, že mu veci vrátia, ale za 100 eur. Muž nahlásil zločin na polícii a dohodol sa so zlodejmi na stretnutí.

Na určené miesto dorazili karabinieri, boli však napadnutí nožom. Cerciello Rega bol bodnutý osemkrát, uviedli karabinieri na Facebooku.

Cerciello Rega sa pred viac ako mesiacom oženil, uviedli karabinieri na Facebooku a vyjadrili “najhlbší zármutok zo straty, ktorá postihla (všetkých) 110.000 karabinierov”.

Minister vnútra Matteo Salvini ešte pred zatknutím podozrivých Američanov označil vraha za “bastarda”, ktorý za to zaplatí nútenými prácami vo väzení po celý zvyšok svojho života.

“Som si istý, že ho chytia a že za svoj násilný čin zaplatí nútenými prácami vo väzení po celý zvyšok svojho života,” napísal Salvini na Twitteri.

Talianske zákony nútenú prácu však vo väzení neumožňujú, pripomína ironicky agentúra DPA…

Salvini na sociálnej sieti Instagram a Facebook zdieľal video policajných sirén, ktorými vzdali policajti svojmu kolegovi poctu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj