Nitra 2. júla 2019 (HSP/Foto: Ivana Budayová)

Záver týždňa v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre patril minulosti: uskutočnilo sa tam zábavné, ale zároveň aj poučné podujatie Retro deň. Návštevníci si mohli pozrieť výstavu starších „zabudnutých“, ale pre mladú generáciu vôbec neznámych predmetov, ktoré sa bežné používali pred niekoľkými desaťročiami

Záujemcovia si prelistovali  staré knihy, pozreli si videozáznamy z nedávnej alebo dávnejšej minulosti, či porovnali si „módne“ oblečenie spred 30 – 40 rokov so súčasným. Organizátori pripravili pre hostí rôzne veselé súťaže a prekvapenia, a samozrejme, aj chutné občerstvenie.

„Retro deň v knižnici pre všetkých nás vrátil v tento deň späť v čase. Výstava starých predmetov so známkami hrdze a patiny, retro odevov, hračiek, kníh, platní – to všetko nám pripomenulo 20. až 80. roky. Zaujímavo spracovaná prezentácia nám priblížila obdobie retra – módne trendy, tance aj hudbu. Všetci spolu sme si zatancovali charleston, letkis, twist a zaspomínali na veľa rokov dozadu. Bolo to podujatie plné zábavy a atmosféry starých čias,“ povedala pre náš portál jedna z organizátoriek Retro dňa Ivana Budayová.

„Retro deň v knižnici pre všetkých sme zorganizovali po prvýkrát. Podujatie, pochopiteľne, nebolo určené len pre zamestnancov, ale aj pre čitateľskú verejnosť. Na úvod sme si pripravili zaujímavú prezentáciu, v ktorej sme návštevníkom priblížili obdobie retra – v umení, v móde, bytových doplnkoch, v hudbe i v tanci,” dodala.

„Počas celého dňa prebiehala aj výstava rôznych predmetov z daného obdobia. Návštevníci si mohli prezrieť staré kuchynské doplnky, retro odevy, hračky, knihy, platne, ale aj starý písací stroj a rôzne písomnosti z knižnice. A aby to bolo skutočne retro, všetky knihovníčky prišli oblečené v retro odevoch,“ uviedla v závere Ivana Budayová.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj