Washington 25. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Počítačový pirát WauchulaGhost, ktorý úspešne napadol asi 500 počítačových kont džihádistickej siete Islamský štát (IS), odporučil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, jeho manželke Melanii i viceprezidentovi USA Mikovi Penceovi, aby si čo najskôr zmenili bezpečnostné nastavenia svojich kont v mikroblogovacej sieti Twitter

Na snímke Donald TrumpNa snímke Donald Trump

Televízia CNN informovala, že haker WauchulaGhost ju kontaktoval, aby upozornil, že twitterové konto prezidenta (@POTUS), prvej dámy USA (@FLOTUS) a viceprezidenta (@VP) sú vystavené vysokému riziku počítačového útoku, pretože nemajú ani základné zabezpečenie.

WauchulaGhost uviedol aj návod, ako tieto kontá možno napadnúť. Poznamenal však, že on sám to v úmysle nemá. Súčasne upozornil, že nízke zabezpečenie mikroblogovacích kont by mohli zneužiť iní hakeri.

Predstaviteľ siete Twitter následne CNN informoval, že pre kontá spojené s Bielym domom existuje osobitný protokol, ktorý sťažuje procedúru identifikácie používateľa.

Biely dom sa k záležitosti zatiaľ nevyjadril.

CNN spresnila, že Trumpovo súkromné twitterové konto (@RealDonaldTrump) má dodatočné bezpečnostné prvky – tak to bolo aj v prípade oficiálneho mikroblogovacieho konta bývalého prezidenta USA Baracka Obamu (@POTUS44).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.