Počet zločinov voči ubytovniam azylantov tento rok v Nemecku mierne klesol

Berlín 3. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jens Meyer)

Počet trestných činov namierených proti objektom, v ktorých sú ubytovaní žiadatelia o azyl, sa tento rok v Nemecku v porovnaní s vlaňajškom mierne znížil

Vyplýva to z údajov za prvých 11 mesiacov roku 2016, o ktorých dnes informovala spolková polícia.

Ilustračné fotoIlustračné foto

V uvedenom období tohto roka zaznamenali v krajine 877 takýchto nahlásených prípadov oproti 1031 incidentom za celých 12 mesiacov roku 2015, počas ktorého do Nemecka prišlo 890.000 azylantov.

Pri väčšine tohtoročných prípadov ide o poškodenie majetku (348), nasledujú trestné činy klasifikované ako propaganda (203) a 151 násilných činov. Takmer 820 z celkového počtu nahlásených prípadov pripísali krajne pravicovej scéne.

Spolkový kriminálny úrad (BKA) uviedol, že bilancia za roky 2015 a 2016 by sa stále mohla zmeniť, pretože početné prípady sú naďalej predmetom vyšetrovania.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.