Bratislava 6. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Ministri dnes na návrh rezortu obrany a vnútra odsúhlasili navýšenie počtu profesionálnych vojakov, ktorí vypomáhajú polícii v súvislosti s koronavírusom. Vyplýva to zo schváleného dokumentu, ktorý uvádza, že súčasný počet 500 profesionálov sa navýši na 1 500

Ilustračné foto

Účasť vojakov je ohraničená, ich výpomoc je podľa návrhu možná do konca kalendárneho roka. V praxi sú vojaci využívaní vo viacerých oblastiach. Prevádzkujú napríklad pojazdnú zubnú ambulanciu, ktorá je momentálne v Trnave, hliadkujú tiež pri nemocniciach a pomáhajú policajtom.

„Vláda uznesením z 11. marca rozhodla o vyčlenení do 500 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky pri zabezpečovaní verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu. Súčasná situácia si vyžaduje nasadenie väčšieho počtu príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v pomoci Policajnému zboru pri zabezpečovaní verejného poriadku. Navrhuje sa preto vyčleniť až do 1 500 príslušníkov ozbrojených síl pre potreby Policajného zboru,“ uvádza dokument.

Vojaci môžu byť tiež nasadení na hraničných priechodoch.

Novým šéfom SIS bude Vladimír Pčolinský

Novým šéfom Slovenskej informačnej služby bude Vladimír Pčolonský. Vláda dnes totiž schválila návrh predsedu vlády Igora Matoviča na odvolanie doterajšieho riaditeľa SIS Antona Šafárika. Vo funkcii ho podľa návrhu nahradí práve Pčolinský. Návrh by ešte mala odobriť prezidentka Zuzana Čaputová.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj