Berlín 28. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP Photo/dpa, ToMa/dpa)

Na celom území Nemecka došlo v tomto kalendárnom roku, a to do 27. decembra, k 921 útokom na ubytovne žiadateľov o azyl

Ako ďalej vyplýva z údajov, ktoré s odvolaním sa na Spolkový kriminálny úrad (BKA) zverejnilo periodikum Die Welt, až 857 týchto útokov malo ultrapravicové pozadie.

Archívne foto: Tri prázdne budovy v bavorskom meste Vorra, ktoré boli vyčlenené ako ubytovacie miesta pre žiadateľov o azyl, zrejme niekto úmyselne podpálilArchívne foto: Tri prázdne budovy v bavorskom meste Vorra, ktoré boli vyčlenené ako ubytovacie miesta pre žiadateľov o azyl, zrejme niekto úmyselne podpálil

Za celý vlaňajší rok zaregistrovali v Nemecku 1031 trestných činov namierených proti príbytkom pre utečencov, z nich mali 923 prípadov na svedomí pravicoví extrémisti. Tento údaj však podľa BKA nemusí byť konečný, pretože k nemu ešte môžu pribudnúť nejaké delikty.

Trestné činy ultrapravicového charakteru sa výrazne množia v Nemecku od začiatku utečeneckej krízy v jeseni 2015.

Ešte v roku 2014 zaznamenali na území spolkovej republiky iba 199 takýchto útokov, pričom 177 z nich mali na svedomí pravicoví extrémisti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.