Mexiko 22. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Marco Ugarte)

Záchranári aj naďalej pátrajú po nezvestných
Počet obetí na životoch, ktoré si vyžiadalo utorkové zemetrasenie v Mexiku, stúpol na 286. Predstaviteľ mexickej civilnej ochrany dnes prisľúbil, že pátranie po tých, ktorí mohli zemetrasenie prežiť, sa nezastaví.
Na snímke ženu na vozíku evakuujú z nemocnice po zemetrasení

Záchranári budú vo svojom snažení pokračovať aj napriek čoraz menším nádejam na objavenie preživších v ruinách domov po otrasoch, ktoré zasiahli stredné a južné Mexiko.
Podľa federálnej polície vo štvrtok vytiahli z trosiek dvoch budov niekoľko ľudí. Celkovo takto zachránili 60 osôb, uvádza agentúra AP.
Od stredy sa pozornosť médií a obyvateľov upierala na pátranie v ruinách školy v hlavnom meste. Záchranári povedali novinárom, že dievča, identifikované iba ako Frida Sofia, dávalo z ruín pohybom prstov najavo, že je nažive. Dieťa sa stalo symbolom nádeje, ale podľa úradov dieťa s takýmto menom nebolo zapísané v škole a žiadni rodičia sa k nej nehlásili. Vo štvrtok bolo zrejmé, že všetky deti zo školy sú už buď doma, v nemocniciach, alebo otrasy neprežili.
Národný koordinátor mexickej civilnej obrany Luis Felipe Puente zdôraznil na Twitteri, že v pátraní sa bude pokračovať: “Pokým budú akékoľvek prejavy života, pátranie a snahy záchranárov neprestanú!”
Uviedol, že v metropole Mexiko si zemetrasenie vyžiadalo 148 obetí, 73 v štáte Morelos, 45 v štáte Puebla, 13 v štáte Mexiko, šesť ľudí zahynulo v štáte Guerrero a jeden v štáte Oaxaca.
K najnovšej tragédii došlo v deň, keď si Mexičania pripomínali 32. výročie ničivého zemetrasenia z roku 1985, pri ktorom zahynulo viac ako 10.000 ľudí a veľká časť hlavného mesta bola zničená. V krajine sa v utorok dokonca konalo cvičenie pre prípad evakuácie v dôsledku zemetrasenia.