Paríž 17. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Jedna osoba podozrivá v súvislosti s útokom v Štrasburgu predstúpi v rámci vyšetrovania pred súd. Informovala o tom v pondelok kancelária parížskeho prokurátora

Ilustračné foto

Zdroj blízky vyšetrovaniu uviedol, že vypovedať bude muž podozrivý z toho, že dodal pravdepodobnému strelcovi Chérifovi Chekattovi zbraň, ktorú použil pri útoku z 11. decembra. Podozrivý je posledný z celkovo siedmich zadržaných osôb, ktoré skončili v posledných dňoch vo väzbe.
Počet obetí útoku medzičasom stúpol na päť. V nedeľu v noci podľahol svojim zraneniam jeden Poliak, ktorý pracoval pre Európsky parlament a ako novinár. Ďalšími obeťami sú turista z Thajska, taliansky novinár, Francúz a afganský imigrant, ktorý ušiel pred násilím vo vlastnej krajine a v Štrasburgu žil so svojou rodinou.
Chekatt zomrel vo štvrtok pri prestrelke s políciou, ktorá po ňom intenzívne pátrala od utorkového útoku. V súvislosti s útokom pôvodne vypočúvali jeho otca, matku, dvoch súrodencov a tri osoby, ktoré neboli jeho príbuzní. Príbuzných ako aj dve ďalšie osoby medzičasom už prepustili.
 
Príspevok Počet obetí útoku v Štrasburgu stúpol na päť , jedna osoba ide pred súd zobrazený najskôr Hlavné správy.