Janov 18. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Luca Zennaro/ANSA via AP)
 
Na najmenej 42 sa zvýšil počet obetí zrútenia časti diaľničného mosta v talianskom prístavnom meste Janov po tom, čo pod troskami našli ďalšie tri mŕtve telá

Na snímke pohľad na časť zrúteného Morandiho mosta

Hasiči našli telá deväťročného dievčatka a jeho rodičov spolu s “úplne zničeným” vrakom auta, v ktorom v čase nešťastia cestovali. Našlo sa aj telo 30-ročného muža, takže počet obetí na životoch sa tak zvýšil na 42. V sobotu o tom informovala talianska tlačová agentúra ANSA a štátna rozhlasová stanica.
V správe sa uvádza, že podľa presvedčenia záchranárov sú pravdepodobne všetky osoby, predtým vyhlásené za nezvestné, už nájdené. K tomuto záveru úrady dospeli, keď sa im ozval starší muž a povedal, že je v poriadku a nebol v utorok na mieste tragédie.
Úrad miestneho prefekta, ktorý vydáva oficiálne počty mŕtvych, vyhlásil, že zatiaľ nemá informácie o najnovšie nájdených telách, upozornila v sobotu tlačová agentúra AP.
Počet obetí stále nie je oficiálny, pretože telá je potrebné ešte identifikovať, uviedla ANSA. Hasiči na sociálnej sieti Twitter potvrdili iba nález tiel a vraku vozidla v troskách časti mosta Ponte Morandi.
V Taliansku je v sobotu v platnosti štátny smútok za obete nešťastia, ku ktorému došlo tento týždeň v utorok. Štátny pohreb niektorých obetí sa uskutoční v sobotu na poludnie v Janove. Na smútočnej ceremónii sa plánuje zúčastniť aj taliansky prezident Sergio Mattarella. Rodiny niektorých obetí sa rozhodli ceremóniu bojkotovať a vyjadriť tak svoj hnev na talianske úrady kvôli nešťastiu.
Časť mosta Ponte Morandi sa zrútila v utorok krátko predpoludním počas búrky, pričom sa zo 45-metrovej výšky zrútilo aj viac než 30 osobných i nákladných vozidiel.
Talianska vláda v piatok oficiálne spustila proces odobratia licencie diaľničnej spoločnosti Autostrade per l’Italia, ktorej pripisuje zodpovednosť za nešťastie. Podľa premiéra Giuseppeho Conteho táto spoločnosť nesie zodpovednosť za celú tragédiu a nemôže sa z nej vykúpiť ani prísľubom znovuvybudovania janovského diaľničného mosta. Samotná spoločnosť akékoľvek zanedbanie v prípade odmieta.
 
Príspevok Počet obetí tragédie v Janove sa zvýšil na 42, našli telo 30-ročného muža zobrazený najskôr Hlavné správy.