Peking 9. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Sin-chua)

Počet obetí stredajšej nehody na stavenisku metra na juhu Číny sa zvýšil na desať, keď našli dve ďalšie telá. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa tamojšie úrady.
Na leteckej snímke je prepadnutá cesta v meste Fo-šan v provincii Kuang-tung na juhu Číny

Deväť pracovníkov stavby previezli do nemocnice, keď sa v juhočínskom meste Fo-šan v stredu večer zrútilo stavenisko metra. Zranení sú v stabilnom stave, uviedli úrady. Jeden človek je stále nezvestný.
Fo-šan je priemyselné mesto v provincii Kuang-tung neďaleko Hongkongu.
Podľa predbežného vyšetrovania zrútenie spôsobila náhla záplava, ku ktorej došlo na stavenisku. Oblasť veľkosti dvoch basketbalových kurtov na osemprúdovej ceste sa zrútila do hĺbky asi sedem metrov, spresnila štátna televízna stanica CGTN.
Vytvorila sa jama plná bahna, vody a popadaných stromov a pouličných lámp. Počas záchranných prác úrady zastavili vodovodné a elektrické siete a zahradili rieky.
Trasa, na ktorej prebieha rekonštrukcia, sa tiahne 23 kilometrov cez mesto severne od mesta Kuang-čou, metropoly provincie Kuang-tung.
V Číne došlo v posledných rokoch už k viacerým smrteľným nehodám v továrňach, na staveniskách i v baniach. V krajine prebieha prudká urbanizácia, sprevádzaná často nekvalitnou výstavbou.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.