Počet obetí masovej otravy metanolom v Irkutsku stúpol na 77

Moskva 26. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Zdravotné problémy po požití nelegálne vyrobeného alkoholu malo 123 ľudí

Masová otrava alkoholom vyrobeným po domácky z prípravku do kúpeľa s obsahom metanolu si v ruskom Irkutsku vyžiadala životy 77 ľudí. Informovali o tom dnes regionálne úrady.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Zdravotné problémy po požití nelegálne vyrobeného alkoholu malo 123 ľudí. V nemocniciach zostáva ešte 16 osôb, uviedla podľa agentúry RIA Novosti predstaviteľka regionálneho úradu verejného zdravia Taťjana Škurská.

V súvislosti s podozrením z nelegálnej výroby alkoholu úrady zadržali a vypočúvali 23 ľudí. Šesť z nich zostáva vo vyšetrovacej väzbe. Desiatim súd nariadil domáce väzenie. Ďalšia osoba má súdny zákaz opustiť mesto.

V Irkutskej oblasti naďalej platí mimoriadny režim, ktorý okrem iného zahŕňa aj zákaz predaja prípravkov s obsahom alkoholu neurčených na konzumáciu.

Otravy ľudí rôznymi tekutinami s obsahom alkoholu alebo podomácky vyrobeným alkoholom sú v Rusku pomerne bežné. Rozsah tohto problému je však obrovský: podľa niektorých odborníkov tinktúry a kozmetické prípravky s obsahom alkoholu pravidelne, ale nie podľa návodu, užíva viac ako desať percent Rusov.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.