Washington 16. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marco Garcia)
 
Počet obetí hurikánu Florence, ktorý v piatok zasiahol východné pobrežie USA a medzičasom zoslabol na tropickú búrku, sa zvýšil na 11. Novú bilanciu zverejnila agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie úrady.

Ilustračné foto

Príslušníci námornej pechoty, pobrežná stráž, civilné posádky a dobrovoľníci v sobotu s pomocou helikoptér, člnov i ťažkých nákladných vozidiel zachraňovali stovky ľudí, uväznených náporom Florence na pobrežie. Ďalšou fázou katastrofy, ktorá by mohla postihnúť Severnú Karolínu, sú rozsiahle záplavy vo vnútrozemí.
V dôsledku mohutného dažďa hladiny riek stúpajú na rekordné úrovne a tisícom ľudí bola nariadená evakuácia kvôli obavám, že nasledujúce dni môžu priniesť najničivejšie povodne v histórii Severnej Karolíny. “Nechcem preháňať, ale povodňová voda stúpa a ak ju nesledujete, riskujete život,” uviedol guvernér Severnej Karolíny Roy Cooper.
Americký prezident Donald Trump vyhlásil v sobotu v štáte Severná Karolína stav katastrofy. Rozhodnutie prezidenta umožní čerpať prostriedky z federálnych zdrojov na pomoc obyvateľom postihnutých okresov. Súčasťou tejto pomoci môžu byť príspevky na dočasné ubytovanie a opravy domov, ako aj nízkoúrokové pôžičky na pokrytie straty nepoisteného majetku a iné programy pre jednotlivcov i podniky.
 
Príspevok Počet obetí hurikánu Florence sa zvýšil na 11 zobrazený najskôr Hlavné správy.