Istanbul 10. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/IHA/AP)

Pri páde vrtuľníka na diaľnicu na predmestí Istanbulu zahynulo dnes všetkých sedem ľudí na palube. Aktualizovanú bilanciu potvrdil starosta mesta Kadir Topbaš, ktorý upresnil, že o život prišli obaja piloti, výkonný predstaviteľ spoločnosti Eczacibaši a jeho štyria hostia z Ruska.

Na snímke hasiči na mieste, kde sa helikoptéra zrútila

Vrtuľník Sikorsky S-76 pravdepodobne narazil za hustej hmly do televízneho vysielača. Bezpečnostná kamera na čerpacej stanici zaznamenala pád stroja a jeho následné okamžité vzplanutie. Horiace trosky sa rozleteli po veľkom úseku diaľnice, na ktorej sa okamžite začali tvoriť zápchy.

Svedok nehody, miestny taxikár Fikret Karatekin, pre televíznu stanicu CNN Türk povedal, že vrtuľník sa po náraze do televízneho vysielača dostal do vývrtky a zrútil sa na diaľnicu. Turecké orgány však nevylúčili ani možnú technickú poruchu.

Spoločnosť Eczacibaši, ktorej stroj patril, sa zaraďuje medzi popredné turecké konglomeráty. Zaoberá sa liečivami a stavebnou výrobou. Šéf spoločnosti Bülent Eczacibaši reportérom povedal, že Rusi vo vrtuľníku boli klienti, ktorých pozvali na návštevu veľtrhu keramiky. V čase havárie leteli do továrne spoločnosti, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov na juh od Istanbulu. Turecký manažér, ktorý pri nehode zahynul, viedol podľa jeho slov operácie spoločnosti v Rusku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.