Bamako 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:pixabay)
 
Na minimálne 157 mŕtvych vzrástol počet obetí etnickej masakry, ku ktorej došlo v sobotu v strednej časti Mali. Oznámila to v utorok agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady

Ilustračné foto

Členovia milícií lovecko-poľnohospodárskeho etnika Dogonov mali zaútočiť na dedinu Ogossagou, obývanú príslušníkmi znepriateleného pastierskeho kmeňa Fulbov. Medzi obeťami sú aj tehotné ženy, malé deti, starí ľudia a tiež miestny náčelník.
Podľa očitých svedkov boli takmer všetky chatrče v dedine vypálené. Obete boli zastrelené alebo dosekané mačetami. Približne tretinu mŕtvych tvoria deti. Ďalších zhruba 70 ľudí utrpelo zranenia.
Na miesto masakry v nepokojnom regióne Mopti bol vyslaný tím vyšetrovateľov OSN, ktorý má pomôcť malijským úradom vypátrať a potrestať páchateľov.
Pokojné spolunažívanie medzi oboma spomínanými etnikami narušil vzostup islamských extrémistov, ku ktorému došlo v Mali v posledných rokoch. Členovia kmeňa Dogon obviňujú prevažne moslimských Fulbov z podpory džihádistov. Samotní Fulbovia to popierajú.
 
Príspevok Počet obetí etnickej masakry v Mali vzrástol na 157, OSN vyslala vyšetrovateľov zobrazený najskôr Hlavné správy.