Jakarta 25. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tatan Syuflana)
 
Počet obetí prívalových vĺn cunami, ktoré v sobotu zasiahli pláže v oblasti Sundského prielivu v Indonézii, sa zvýšil na najmenej 429 mŕtvych. Najmenej 128 osôb je stále nezvestných, takmer 1500 ľudí utrpelo zranenia a tisíce prišli o domovy, oznámili podľa agentúr AP a DPA v utorok miestne úrady.

Muž stojí pri troskách domu na pobreží po ničivých prílivových vlnách cunami v Carita Beach

Cunami udreli v sobotu večer miestneho času na južné pobrežie ostrova Sumatra a na západné pobrežie ostrova Jáva. Podľa expertov erupcie sopky Anak Krakatoa, nachádzajúcej sa medzi týmito ostrovmi, vyvolali podmorské zosuvy pôdy a práve tie potom spôsobili ničivé vlny.
Pláže pokryté troskami prehľadávali stovky vojakov, policajtov i dobrovoľníkov, ktorí pátrali po telách alebo pomáhali ľuďom, ktorí tragédiu prežili.
Vlny cunami si vyžiadali obete a škody v piatich okresoch na oboch ostrovoch, najviac postihnutým bol okres Pandeglang na západnom pobreží Jávy.
Experti v nedeľu varovali, že Indonéziu môžu zasiahnuť ďalšie vlny cunami z dôvodu aktivity sopky Anak Krakatoa, ležiacej asi 50 kilometrov od pobrežia.
 
Príspevok Počet obetí cunami v Indonézii sa zvýšil na 429 zobrazený najskôr Hlavné správy.