Minsk 8. apríla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP/BelTA-Nikolai Petrov)

Bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi zrejme k titulu posledného európskeho diktátora, ktorým ho už takmer dvadsať rokov častujú zahraničné médiá, pribudne aj titul posledného európskeho lídra, ktorý odmieta zareagovať na pandémiu koronavírusu

Na snímke Alexander Lukašenko

V krajine vo štvrtok pribudlo ďalších 205 ľudí s pozitívnymi testami na koronavírus, čím ich celkový počet stúpol nad tisíc, no Lukašenko stále trvá na tom, že na zvládnutie situácie nie je potrebné prijímať žiadne špeciálne opatrenia. V krajine pritom na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, zomrelo už trinásť ľudí.

V Bielorusku život funguje naďalej presne tak, ako predtým, nikto nehovorí o zákaze vychádzania ani obmedzení stretávania sa s inými ľuďmi. Naopak, ulice sú plné ľudí, rovnako ako kedykoľvek predtým, konajú sa kultúrne podujatia a pokračujú aj športové súťaže, čím sa napríklad bieloruská futbalová liga stala veľkou celosvetovou raritou a majú o ňu záujem aj zahraničné televízie.

Otvorené sú naďalej aj všetky podniky a prevádzky vrátane reštaurácií a barov, ktoré sú v iných európskych krajinách a tiež v Rusku už niekoľko týždňov zatvorené. Lukašenko stále trvá na tom, že plamenisté diskusie o koronavíruse v zahraničí sú len „davovou psychózou“.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj