Istanbul 7. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Emrah Gurel)
 
Na šesť stúpol počet obetí stredajšieho zrútenia osempodlažnej obytnej budovy v ázijskej časti tureckého mesta Istanbul. Oznámil to vo štvrtok guvernér istanbulskej provincie Ali Yerlikaya po tom, ako záchranári z trosiek vytiahli ďalšie tri mŕtve telá

Na snímke záchranári prehľadávajú ruiny obytnej budovy

Podľa šéfa tureckého úradu pre zvládanie katastrof Mehmeta Güllüoglua doposiaľ nie je známe, koľko ľudí by sa ešte mohlo nachádzať pod troskami zrútenej budovy v štvrti Kartal, informuje agentúra DPA.
Intenzívna záchranná operácia pokračovala v noci na štvrtok až do daždivého rána. Güllüoglu na mieste nešťastia novinárom povedal, že pátranie po nezvestných bude naďalej pokračovať.
Vo štvrtok z trosiek vyslobodili po 18 hodinách päťročné dievča. V noci tiež vytiahli z ruín budovy deväťročného chlapca. Doposiaľ sa z trosiek podarilo zachrániť 13 osôb. V dome bývalo 43 ľudí v 14 bytoch. Traja zranení boli v kritickom stave. Stav dvoch z nich sa zlepšuje, uviedol guvernér Yerlikaya.
Príčinu nešťastia zatiaľ nestanovili, úrady však medzičasom informovali, že tri najvrchnejšie podlažia boli postavené nelegálne.
Úrady evakuovali sedem priľahlých budov, pričom jednej z nich tiež hrozí zrútenie. Záchranné operácie museli trikrát prerušiť pre obavy, že by sa dom mohol zrútiť.
 
Príspevok Počet mŕtvych po zrútení budovy v Istanbule stúpol na šesť zobrazený najskôr Hlavné správy.