Damask 13. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Syrian Revolutionary Command Council in Hama)
 
Na 69 sa zvýšil počet mŕtvych po výbuchu v sklade munície v prevažne povstalcami ovládanej sýrskej provincii Idlib. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na mimovládnu organizáciu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

Ilustračné foto

K výbuchu došlo ešte v nedeľu v muničnom sklade umiestnenom v obytnej budove v meste Sarmadá na severozápade krajiny. Viacpodlažná budova sa podľa miestnych aktivistov zrútila. Príčina explózie doposiaľ nie je známa. Podľa SOHR bolo medzi obeťami na životoch 17 detí.
Aktivisti sýrskej mimovládnej organizácie známej ako Biele prilby uviedli, že sa spod trosiek budovy podarilo vytiahnuť 17 preživších.
Sýrska provincia Idlib, kde k explózii došlo, je z väčšej časti ovládaná islamistickou alianciou Haját Tahrír aš-Šám pod vedením skupiny napojenej na teroristickú sieť al-Káida. Podľa SOHR sú medzi mŕtvymi najmenej traja príslušníci tejto aliancie.
Do tejto provincie evakuovali za uplynulé tri roky v súlade s dohodou so sýrskou vládou tisíce povstalcov a ich rodinných príslušníkov z iných častí vojnou zmietanej Sýrie.
 
Príspevok Počet mŕtvych po výbuchu muničného skladu v Sýrii stúpol na 69 zobrazený najskôr Hlavné správy.