Bratislava 29. júla (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v júni tohto roka 64 tisíc osôb. Oproti koncu mája tohto roka išlo o pokles o necelú tisícku ľudí, medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 9,2 tisíca

Ilustračné foto

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v júni celkovo odkázaných 144,8 tisíca osôb, čo je 2,66 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov sa tak oproti koncu mája znížil o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,33 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal vyše 5 tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,67 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo takmer 10,2 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 12,11 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júni 10,34 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,3 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,13 % po 0,23 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 83 osôb v okrese Bratislava I po 263 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,21 % obyvateľov, teda 186 osôb.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj