Počas vystúpenia prezidenta Zimbabwe štadiónom otriasol výbuch

Harare 23. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ben Curtis)
 
Zrejme viacero ľudí utrpelo v sobotu zranenia v dôsledku výbuchu na predvolebnom zhromaždení v zimbabwianskom meste Bulawayo, na ktorom bol prítomný aj súčasný prezident Zimbabwe. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na miestne médiá a svedkov.

Na snímke vľavo zimbabwiansky prezident Emmerson Mnangagwa

Výbuch na štadióne nastal vo chvíli, keď prezident Emmerson Mnangagwa ukončil svoj prejav a odchádzal z pódia. Podľa údajov štátneho denníka Zimbabwe Herald samotný Mnangagwa vyviazol bez zranení a urýchlene ho odviezli do bezpečia.
Zábery zverejnené na internete zachytávajú, ako prezident zakýval zhromaždenému davu a odobral sa z pódia smerom k otvorenému stanu pre významných hostí. O niekoľko sekúnd neskôr nastal výbuch, na čo ľudia začali kričať a priestranstvo zahalil dym. Štátna televízia okamžite prerušila svoj prenos z akcie.
Prezidentský hovorca George Charamba uviedol pre Zimbabwe Herald, že okolnosti sobotňajšieho výbuchu sa vyšetrujú, poznamenal však, že Mnangagwa bol v minulosti terčom “mnohopočetných” pokusov o atentát.
Emmerson Mnangagwa stojí na čele Zimbabwe od vlaňajšieho novembra, keď armáda donútila odstúpiť dlhoročného prezidenta Roberta Mugabeho. Krajina sa teraz pripravuje na prvé prezidentské a parlamentné voľby v novej ére, ktoré sú naplánované na 30. júla.
 
Príspevok Počas vystúpenia prezidenta Zimbabwe štadiónom otriasol výbuch zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)