Banská Bystrica 15. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Tri vlakové výluky čakajú na cestujúcich počas aktuálneho týždňa na juhu Banskobystrického kraja (BBSK). Informuje o nich Železničná spoločnosť Slovensko na svojej internetovej stránke
Ilustračné foto

Prvá výluka je dnes a 16. mája od 7.45 h do 12.10 h na trati medzi Rimavskou Sobotou a Jesenským. „V dôsledku výlukových prác budú vlaky OS 6243, 6244, 6245, 6246, 6706 a 6707 nahradené autobusovou dopravou,“ uvádzajú železničiari. Autobusy budú zastavovať v Rimavskej Sobote a Jesenskom pred staničnými budovami, v Rimavských Janovciach na zastávkach SAD a v stanici Jesenské zastávka pri železničnej zastávke za priecestím.
Druhá výluka platí oddnes do 17. mája v čase od 9.20 h do 16.30 h na trati medzi Tornaľou v okrese Revúca a Rimavskou Sečou v okrese Rimavská Sobota. „V dôsledku tejto výluky budú vlaky R 932 Gemeran, 933 Gemeran a 934 Domica nahradené autobusovou dopravou,“ dodávajú železničiari. Autobusy budú zastavovať v Rimavskej Seči a Tornali pred staničnými budovami a v Číži kúpeľoch na zastávke SAD.
Najdlhšie potrvá tretia výluka, ktorá je pre rekonštrukčné práce naplánovaná od dnešného dňa do nedele 21. mája na koľaji číslo 1 v traťovom úseku medzi obcami Kriváň v okrese Detva a Lovinobaňa v okrese Lučenec. „V dôsledku tejto výluky bude v čase od 7.10 h do približne 18.55 h dochádzať k možnému meškaniu vlakov do 32 minút,“ upozorňujú železničiari.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.