Vitória 11. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)

Juhovýchodný brazílsky štát Espírito Santo čelí vlne krvavého násilia po tom, ako tamojší policajti vstúpili minulý týždeň do štrajku, aby dosiahli zvýšenie svojich miezd

Brazílski policajti protestujú, aby dosiahli zvýšenie svojich miezdBrazílski policajti protestujú, aby dosiahli zvýšenie svojich miezd

Podľa údajov spravodajského serveru O Globo sa počas štrajku odohralo na území tohto štátu najmenej 121 vrážd, ako aj stovky prepadov a krádeží automobilov. Už niekoľko dní sú zatvorené mnohé školy a banky, zatiaľ čo obyvatelia nakupujú veľké množstvá tovaru do zásoby.

Predstaviteľ štátnej samosprávy pre oblasť verejnej bezpečnosti André Garcia v piatok oznámil, že voči približne 700 štrajkujúcim policajtom sa má začať trestné konanie pre vzburu, za čo im hrozí až 20-ročný pobyt vo väzení.

Ulice mesta Vitória, ktoré je správnym centrom štátu Espírito Santo, bývajú pre vysoké bezpečnostné riziko vo večerných hodinách vyľudnené, hoci sem armáda vyslala už približne 1700 svojich príslušníkov, aby dostali situáciu pod kontrolu. Zákony síce zakazujú policajtom štrajkovať, ale viaceré miestne jednotky zostali ochromené po tom, ako rodinní príslušníci policajtov zatarasili prístup ku kasárňam.

Brazílsky štát Espírito Santo čelí v súčasnosti finančným problémom, ktoré si vyžiadali zavedenie úsporného programu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.