Počas prehliadky v Londýne päť gardistov stratilo vedomie

Londýn 17. júna 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/PA/AP/Jonathan Brady

V Londýne počas prehliadky na počesť oficiálnych narodenín kráľovnej Alžbety II. niekoľko gardistov omdlelo.
Na snímke členovia gardy

“Môžeme potvrdiť, že počas prehliadky na počesť narodenín kráľovnej niekoľko vojakov stratilo vedomie. Dnes bol nezvyčajne horúci deň,” cituje hovorcu pozemných vojsk Spojeného kráľovstva Daily Express.
Uvádza sa, že hlavným dôvodom omdletia bolo veľké teplo. Počas prehliadky bola teplota vzduchu 27 ° C. Tejto prehliadky sa zúčastnilo 1,6 tisíc vojakov.
Deväťdesiatjedenročnú panovníčku zdravili v centre slávnostne vyzdobeného Londýna stovky gratulantov. V sprievode sa viezla v otvorenom koči spolu s manželom princom Philipom, zatiaľ čo princovia William a Charles išli na koňoch. V koči s princom Harrym si užívali slnečné lúče Williamova manželka Kate a Charlesova manželka Camilla.
Hoci sa Alžbeta II. narodila 21. apríla, Briti už tradične oslavujú jej narodeniny v júni, keď je počasie príjemnejšie. Dnešný deň sa však pre ňu začal v pochmúrnejšom tóne, keď si minútou ticha uctila obete stredajšieho ničivého požiaru v londýnskej výškovej budove, kde zahynuli desiatky ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)