Bratislava 15. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)
 
Počas vianočnej koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbierala rekordná suma, a to viac ako 1.148.404 eur. TASR o tom informoval Jozef Magda z eRko – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí

Na snímke koledníci Dobrej noviny

“Výsledok ešte nie je definitívny, pretože k vyzbieranej sume v jednotlivých diecézach budú pripočítané aj individuálne dary prijaté na účet Dobrej noviny do 31. marca a výnos z odoslaných DMS správ,” povedal Magda. Uplynulý 24. ročník sa niesol v duchu motta Padlo do úrodnej pôdy so zameraním na komunitné projekty v Ugande. “Vďaka štedrosti slovenských rodín budeme môcť okrem komunít v Ugande podporiť ďalšie rozvojové projekty v Keni, Etiópii, Južnom Sudáne, ktoré prinášajú tamojším ľuďom šancu na dôstojný život,” doplnil Magda.
Vianočná kolednícka akcia sa konala od 24. decembra 2018 do 6. januára v 1260 mestách a obciach na celom Slovensku. V 24. ročníku sa do Dobrej noviny zapojilo 23.778 koledníkov v 2512 skupinkách, ktorí spolu navštívili 64.585 rodín. K deťom v slovenských farnostiach sa cez Slovenskú katolícku misiu pripojili aj rodiny žijúce v Bruseli a Luxemburgu.
 
Príspevok Počas koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbierala rekordná suma zobrazený najskôr Hlavné správy.