Rio de Janeiro 15. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Futura Press-Kleber Goncalves)

Prinajmenšom jeden človek v utorok zahynul a niekoľko ďalších zostalo uväznených pod sutinami po zrútení sedemposchodovej budovy v brazílskom meste Fortaleza. Tlačová agentúra AP to uviedla s odvolaním sa na oficiálne zdroje

Na snímke záchranári vyťahujú spod trosiek telá

Veliteľ miestneho hasičského zboru Cleyton Bezerra informoval, že nezvestných je deväť osôb, nebolo však jasné, či sú zasypané, alebo sa len zatiaľ nedokázali skontaktovať s príbuznými a priateľmi. Niektorí ľudia, ktorí uviazli v troskách, komunikovali s rodinnými príslušníkmi prostredníctvom mobilných telefónov.

Na mieste udalosti našli osem živých osôb a telo neidentifikovanej obete. Bezerra ako vedúci zásahu hovoril o “zložitej situácii” vzhľadom na hrozbu, že sa zrútia zostávajúce časti budovy. Hovorca hasičského zboru Romario Fernandes zase uviedol, že odstraňovanie trosiek zrejme potrvá niekoľko dní.

Príčina zrútenia budovy nebola bezprostredne jasná. Budova sa nachádzala v jednej z bohatších štvrtí Fortalezy, približne tri kilometre od pláže Iracema, ktorá patrí medzi hlavné turistické lákadlá v tomto veľkomeste na severovýchode Brazílie.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj