Po zemetrasení zomreli v Poľsku v medenej bani Rudna najmenej dvaja ľudia

Varšava 30. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Najmenej dvaja baníci v utorok zahynuli a niekoľko ďalších je nezvestných po závale v medenej bani Rudna na juhozápade Poľska v dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 4,4

“Bolo to veľmi silné zemetrasenie,” uviedla pre poľský denník Gazeta Wyborcza hovorkyňa banskej spoločnosti KGHM Jolanta Piateková.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Zemetrasenie nastalo v utorok večer krátko po 21.00 h. Otrasy vychádzali z hĺbky iba desať kilometrov čo zrejme ešte zosilnilo jeho vplyv na baňu čo následne spôsobilo zrútenie niekoľkých šácht, napísala agentúra Reuters.

V čase závalu pracovalo pod zemou 30 baníkov, pričom väčšine sa podarilo utiecť. Podľa informácií, ktoré zverejnila agentúra DPA sú nezvestní štyria robotníci.

Poľská tlačová agentúra PAP uviedla, že nezvestných je ešte šesť mužov.

Baňa Rudna sa nachádza neďaleko dediny Polkowice v oblasti Sliezska v blízkosti hraníc s Nemeckom a Českom. Jej majiteľom je štátom kontrolovaná spoločnosť KGHM, ktorá je v Európe druhým najväčším producentom medi.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.