Londýn 16. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Britská polícia uzavrela v nedeľu okolie jednej z reštaurácii v meste Salisbury na juhozápade Anglicka, kde došlo v marci k otrave bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije. Zásah nasledoval po zatiaľ nejasnom “zdravotnom incidente”, pri ktorom boli postihnuté dve osoby, informovali spravodajská stanica Sky News a tlačová agentúra AP.

Ilustračné foto

Dvaja z hostí reštaurácie Prezzo – muž a žena – sa sťažovali na zdravotné ťažkosti, na čo boli privolaní zdravotníci, policajti, ako aj špecialisti na zaobchádzanie s nebezpečnými látkami. Hovorkyňa oblastnej zdravotnej služby uviedla, že obaja pacienti zostali pri vedomí a ošetrovali ich priamo na mieste.
Blízko uvedenej reštaurácie sa stravovali aj Skripaľovci, ktorí sa stali podľa britských orgánov terčom útoku nervovoparalytickou látkou novičok, obaja však otravu prežili. Tej istej látke mala byť v júni vystavená aj dvojica Britov v blízkom meste Amesbury. Druhý z týchto incidentov si vyžiadal život 44-ročnej Dawn Sturgessovej, ktorá zomrela po hospitalizácii v Salisbury.
Británia tieto otravy pripisuje agentom ruskej vojenskej rozviedky GRU, čo však Moskva odmieta.
 
Príspevok Po “zdravotnom incidente” britská polícia uzavrela okolie reštaurácie v Salisbury zobrazený najskôr Hlavné správy.