Bratislava 14. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Video v ktorom kandidát na prezidenta Štefan Harabin pred pol rokom varoval pred prijatím globálneho paktu o riadenej migrácii tzv. Marakešškej deklarácií bolo na podnet „komunity“ ktorá sa cítila obsahom dotknutá zablokované na kanáli YouTube. Viac tu.

Na snímke Štefan Harabin

Kandidát na prezidenta preto predmetné video zavesil na svojej facebookovej stránke.
Video si stihlo za jeden deň pozrieť 40 tisíc ľudí, kým ho Facebook zmazal. Rovnako ako YouTube, zdôvodnil svoj krok „nenávistným obsahom“ a zapojil sa tak do prezidentskej kampane v ktorej sa snaží umlčať názory jedného z prezidentských kandidátov.
Kandidát na prezidenta k tomu napísal:
Priatelia,
včera som uverejnil príspevok o tom ako mi YouTube kanál bezdôvodne zablokoval video o Marakéšskej deklarácii ešte z mája tohto roku a zároveň som zo svojej karty na stránku facebooku, ktorú spravujem, pripojil originál tohto zablokovaného videa.
Zdá sa, že diskutovať o Marakéšskej deklarácii je už úplne zakázané. Po tom, čo YouTube kanál odstránil moje video, kde sa k tejto nebezpečnej deklarácii vyjadrujem, tak isto postupoval aj Facebook. Po mojom pridaní videa sem, Facebook tiež bezdôvodne môj príspevok aj videom odstránil. Pritom neuviedol ani jediný argument, ktorým by preukázal extrémizmus, rasizmus, xenofóbiu, nenávisť, alebo nepravdivosť, čo i len v jedinom slove, ktoré sú vo videu, resp. príspevku.
Video malo na Facebooku za necelý deň skoro 1600 zdieľaní a 40 000 pozretí.
Váš obrovský záujem poznať pravdu, zrejme vydesil i Facebook.
Facebook arogantne a hrubo pošliapal moje právo na slobodu slova a prejavu, rovnako ako tesne predtým i YouTube kanál.
Ak je zámer autorov Marakéšskej deklarácie dobrý, je nepochopiteľné, prečo je nutné cenzurovať, vymazávať a zakazovať. Diskusia je predsa vždy prospešná, posúva nás. Moje bohaté životné skúsenosti ma naučili, že ak niekomu diskusia prekáža; a v tomto prípade k takej závažnej veci akou Marakéšska deklarácia je, treba spozornieť.
Je zrejmé, že niekomu tu ide o veľa. A ten, komu na tolerovaní Marakéšskej deklarácie záleží, má prostriedky na ovládanie obsahu médií. Vidíme to denne v televízii, v novinách aj na internete. Obsah je upravovaný a v prípade nežiaducich názorov cenzurovaný. Sme svedkami zavádzania ideológie všetkými prostriedkami, cez diplomaciu a politikov, za asistencie korporátnej moci. To všetko poistené prácou tretieho sektora a servírované širokým masám cez médiá. Všetko, čo narúša hladký priebeh implementácie je vymazané, kritika umlčaná.
Priatelia, buďme ostražití. Máme tu dočinenia s mocnými.
Čísla vzhliadnutí môjho videa, (napriek cenzúre) však ukazujú, že je nás mnoho ktorým to, čo sa deje nie je ľahostajné a ktorí sú napriek demagógii zorientovaní.
 
Blokovane video si môžete pozrieť tu:
https://rutube.ru/video/63dcf1116e591257939c15d46cafe98b/?ref=logo&bmstart=0
 
Právny rozbor globálneho paktu o imigrácii si môžete prečítať tu.
 
Harabin je jeden z favoritov na postup do druhého kola, kde by sa mohol stretnúť s kandidátom za stranu Smer, s najväčšou pravdepodobnosťou Richardom Rašim. Do hry ešte môže zasiahnuť SNS nomináciou svojho kandidáta. No nie je vylúčené, že do boja o prezidentský palác sa vráti aj súčasný prezident Andrej Kiska, ktorého projekt politickej strany nevychádza podľa predstáv a jeho náhrada v podobe vedca Róberta Mistríka sa ukazuje ako nepredajná pre voličov.
 
Príspevok Po YouTube zablokovol Harabinove video aj Facebook zobrazený najskôr Hlavné správy.