St. Jodok am Brenner 24. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:EUwatch Twitter)

Výbuch, ktorý otriasol v pondelok dedinským supermarketom v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko, si zrejme vyžiadal život 91-ročnej ženy. Pod sutinami našli v utorok telo patriace “s vysokou pravdepodobnosťou” nezvestnej seniorke, uviedla tlačová agentúra APA

Na snímke dym stúpa po výbuchu v supermarkete

O náleze obete po explózii v obci St. Jodok am Brenner informoval predstaviteľ kriminálnej polície Christoph Hundertpfund, podľa ktorého jej totožnosť s konečnou platnosťou potvrdí až súdny lekár. Bezvládne telo podľa neho objavil pod sutinami služobný pes Remus.

Podľa Hundertpfunda sa medzitým jednoznačne potvrdilo, že výbuch nastal v dôsledku porušenia plynového potrubia pri stavebných prácach v blízkosti historického domu, kde sa spomínaný supermarket nachádzal. Čo konkrétne vyvolalo vznietenie uniknutého plynu, je zatiaľ predmetom vyšetrovania.

Pri výbuchu utrpelo zranenia ďalších 11 osôb, z toho jedna vážneho rozsahu. Život nikoho zo zranených však nebol ohrozený.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj