Po Virgínii hlásili streľbu aj zo San Francisca; zranené sú 4 osoby

San Francisco 14. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Eric Risberg)

Štyroch zranených si vyžiadal dnes incident v San Franciscu, kde zamestnanec prepravnej a doručovacej služby UPS spustil paľbu vo firemnom areáli blízko centra tohto amerického veľkomesta.
Na snímke policajt na mieste činu

Hovorca spoločnosti UPS Steve Gaut pre agentúru AP uviedol, že pracovník začal strieľať pred tým, ako mali prítomní vodiči začať s doručovaním zásielok zákazníkom, pričom vyjadril predpoklad, že strelec obrátil zbraň aj proti sebe. Hovorca sanfranciskej Zuckerbergovej všeobecnej nemocnice Brent Andrew potvrdil prijatie zranených osôb, nedokázal však uviesť, koľko ich bolo. Oba zdroje tiež zatiaľ nemohli poskytnúť informácie o stave zasiahnutých osôb.
Streľba v sanfranciskej štvrti Potrero Hill, ktorá sa nachádza južne od mestského centra, vyvolala rozsiahly zásah polície. Tá incident potvrdila, spočiatku však nezverejnila nijaké podrobnosti. Ľudia v okolí miesta udalosti dostali varovanie, aby nevychádzali z budov.
Streľbu zo San Francisca hlásili v ten istý deň, ako v americkom štáte Virgínia ozbrojený muž zaútočil na republikánskych zákonodarcov pri bejzbalovom tréningu. Aktér incidentu vo virgínijskom meste Alexandria, ktorý po prestrelke s políciou podľahol zraneniam, postrelil okrem iných aj popredného kongresmana Steva Scaliseho.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)