Praha 12. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Jewish Community of Prague / Židovská obec v Praze)

Vo veku 72 rokov zomrel v nedeľu ráno po vážnej dlhej chorobe predseda Židovskej obce v Prahe a dlhoročný riaditeľ Pamätníka Terezín Jan Munk. Na svojej webovej stránke o tom informovala Židovská obec v Prahe

Na snímke Jan Munk

“S hlbokým zármutkom oznamujeme, že po ťažkej chorobe dnes (v nedeľu) zomrel predseda Židovskej obce v Prahe Jan Munk,” napísala obec. Dodala, že posledná rozlúčka s Munkom sa uskutoční v pondelok od 16.00 h na Novom židovskom cintoríne v Prahe.

Munkov život ostene podľa oznámenia na stránke Židovskej obce v Prahe “navždy úzko spojený nie len so židovskou obcou, na čele ktorej stál od roku 2012, ale predovšetkým s Pamätníkom Terezín”. Jeho riaditeľom bol 27 rokov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj