Washington 30. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-John Locher)
 
Americký prezident Donald Trump vyjadril v piatok podporu novinárom po tom, ako útočník v predošlý deň zastrelil päť ľudí v redakcii lokálneho denníka v hlavnom meste štátu Maryland.

Na snímke prezident USA Donald Trump

Podľa Trumpovho vyhlásenia z Bieleho domu, ktoré priniesla agentúra AP, by “novinári, tak ako všetci Američania, nemali mať strach z toho, že budú násilne napadnutí pri výkone svojej práce”. Prezident sa po útoku v redakcii denníka Capital Gazette v Annapolise taktiež vyjadril, že myslí na preživších a pozostalých po obetiach tohto “hrôzostrašného” vraždenia.
Ako poznamenala AP, Trump bežne označuje novinárov, ktorí sa venujú jeho osobe, za tvorcov “falošných správ”, ale aj za “zlodejov” či “nepriateľov ľudu”.
Muža zadržaného v súvislosti so streľbou v redakcii Capital Gazette obvinili v piatok z päťnásobnej úkladnej vraždy. Súd nariadil jeho ponechanie vo väzbe.
Zadržaný muž, identifikovaný ako 38-ročný Jarrod W. Ramos, podľa polície vtrhol do redakcie s opakovacou brokovnicou a usmrtil štyroch novinárov i jednu administratívnu pracovníčku. Podľa AP ide o jeden z najsmrtiacejších útokov na novinárov v dejinách Spojených štátov.
 
Príspevok Po útoku v Annapolise vyjadril Trump podporu novinárom zobrazený najskôr Hlavné správy.