Jeruzalem 18. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ariel Schalit)
 
Izraelský rabín podľahol v pondelok zraneniam, ktoré utrpel v nedeľu pri útoku Palestínčana na západnom brehu Jordánu. Tento útok neprežil taktiež 19-ročný izraelský vojak a ďalší utrpel zranenia

Ilustračné foto

Štyridsaťsedemročný rabín Ahiad Ettinger žil v osade Eli na západnom brehu Jordánu, uviedla agentúra AFP. Podľa miestnych médií mal 12 detí.
Izraelská armáda uviedla, že útočník napadol nožom vojaka na križovatke pri osade Ariel a zobral mu zbraň. Neskôr spustil paľbu na tri vozidlá, jedného sa zmocnil a na ďalšej križovatke postrelil druhého vojaka. Ten je vo vážnom stave.
Po 19-ročnom palestínskom útočníkovi spustila armáda rozsiahle pátranie. Podľa agentúry AP už vojaci prehľadali jeho dom, ktorý v budúcnosti zbúrajú.
V Predjordánsku dochádza len k sporadickým útokom Palestínčanov na izraelské bezpečnostné jednotky a tamojších židovských osadníkov.
K napätým situáciám dochádza najmä v centre Hebronu, kde žijú stovky židovských osadníkov, ktorých strážia tisícky vojakov, v obkolesení približne 200.000 Palestínčanov.
 
Príspevok Po útoku na západnom brehu Jordánu podľahol zraneniam izraelský rabín zobrazený najskôr Hlavné správy.