Sofia 31. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/BTA)
 
Traja bulharskí ministri odstúpili v piatok zo svojich funkcií po nedávnej havárii autobusu, pri ktorej zahynulo 17 ľudí a zranenia utrpelo niekoľko ďalších osôb. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Na snímke bulharský premiér Bojko Borisov (v pozadí uprostred) počas stretnutia s predstaviteľmi rôznych inštitúcii v súvislosti so sobotňajšou tragickou nehodou autobusu

Premiér Bojko Borisov vyzval v piatok na odstúpenie ministrov vnútra, dopravy a regionálneho rozvoja. Valentin Radev, Ivajlo Moskovski a Nikolaj Nankov súhlasili, že prevezmú politickú zodpovednosť a rezignujú.
Odstúpenia troch ministrov, ktorých nominovala do funkcií Borisovova stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB), ešte musí schváliť parlament, aby nadobudli platnosť.
Pri sobotňajšej nehode sa autobus s turistami prevrátil na diaľnici približne 40 kilometrov od Sofie a zošmykol sa po zráze na nižšie položenú cestu. Trinásť osôb vrátane 13-ročného chlapca zahynulo na mieste a štyria ďalší podľahli svojim zraneniam v nemocnici. Príčina havárie sa vyšetruje.
 
Príspevok Po tragickej havárii autobusu v Bulharsku odstúpili traja ministri zobrazený najskôr Hlavné správy.