Po skončení protestu na Námestí SNP otvoria výstavu umelcov venovanú Kuciakovi

Bratislava 9. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Po dnešnom proteste v Bratislave aktivisti sprístupnia novú výstavu venovanú reakciám umelcov na vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Uvádza to denník SME.
Na snímke portrét zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka pred budovou redakcie portálu Aktuality.sk

Viacerí predstavitelia slovenského moderného výtvarného a grafického umenia sa rozhodli vyjadriť svoj názor na súčasnú situáciu po zavraždení Kuciaka a Jeho priateľky. Reakcia umelcov, ktorí sa pustili do tvorby bola mimoriadne rýchla. Rovnako rýchla bola aj reakcia organizátorov výstavy. Treba si uvedomiť, že diela i výstava vznikli v podstate v priebehu týždňa. Diela budú sprístupnené v provizórnej galérii ako aj na internete.  “V priestore umelci rozostavia niekoľko projektorov, ktoré budú na steny premietať nové diela, obrazy, karikatúry, gifká. Pod iniciatívou sú podpísaní autor animácií Andrej Kolenčík, organizátorka Bielej noci Zuzana Pacáková, grafik Juraj Ličko, Zuzana Jankovičová a Michaela Kučová,” uvádza SME.
Verejnosť si bude môcť pozrieť diela 170 autorov na tematickej výstave “Reakcia” na nádvorí Panskej 13, ktorá spája ulicu s Hviezdoslavovým námestím (bývalá zmrzlináreň Koun). Autori výstavu otvoria po skončení piatkového protestu na Námestí SNP, odkiaľ podľa ich slov, môžu ľudia rovno navštíviť tematickú výstavu, ktorá bude prezentovaná formou heppeningu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.