Bratislava 26. marca 2020 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Čestný prezident nemeckého futbalového klubu FC Bayern Mníchov Uli Hoeness sa dlhodobo nepúšťa do prognóz súvisiacich s opätovným naštartovaním súťažného kalendára, myslí si však, že vo futbalovom svete po prekonaní pandémie koronavírusu nastanú úplne iné časy. Ochorenie COVID-19 vníma ako veľké nebezpečenstvo, no taktiež ako príležitosť

Na snímke prezident Bayernu Mníchov Uli Hoeness

„Situácia by sa po tomto mohla zmeniť,“ uviedol 68-ročný Hoeness v rozhovore pre nemecký magazín Kicker.

Keďže koronavírus zasiahol prakticky všetky štáty sveta, podľa rodáka z Ulmu pravdepodobne nastaví aj nové pomery vo futbale. „Nemôžem to predpovedať, ale v blízkej budúcnosti si neviem predstaviť prestupy v hodnote 100 miliónov eur. Čiastky pri transferoch rapídne klesnú, minimálne v najbližších dvoch-troch rokoch sa nebudú môcť pohybovať na doterajšej úrovni,“ dodal Hoeness, ktorý sa počas hráčskej kariéry stal majstrom sveta (1974) aj Európy (1972). Zo scény európskych šampionátov má v zbierke aj striebro z Belehradu 1976, kde vo finále Nemci podľahli tímu Československa.

Hoeness tiež poskytol pohľad na ďalší vývoj bundesligovej sezóny 2019/2020. „Zápasy bez prítomnosti divákov nemajú vplyv na rozdelenie peňazí z televíznych práv. Ak bude možnosť takto dokončiť túto sezónu, zatiaľ nás nečakajú žiadne existenčné problémy. Ak sa však nebude hrať ani do Vianoc, prostriedky na udržanie bundesligovej súťaže budú v ohrození,“ skonštatoval Uli Hoeness.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj