Santiago 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Bullit Marquez)

K zemetraseniu došlo o pol štvrtej ráno miestneho času
Po silnom zemetrasení, ktoré dnes ráno zasiahlo Čile, zatiaľ neprichádzajú žiadne informácie o prípadných zraneniach alebo obetiach na životoch. Agentúra DPA to uviedla niekoľko hodín po tom, ako zo severnej časti Čile hlásili otrasy s magnitúdou 6,3.
Ilustračné foto

Zemetrasenie zaznamenané o 03.32 h miestneho času (08.32 h SELČ) vyvolalo zosuvy sutiny, ktoré prerušili premávku na dvoch okresných cestách. V pobrežnom meste Arica pri hranici s Peru došlo ku krátkym výpadkom v dodávkach elektriny, uviedla DPA s odvolaním sa na správu rozhlasovej stanice Radio Bío-Bío.
Čilský úrad civilnej ochrany oznámil, že v súvislosti s dnešným zemetrasením nebolo pobrežie ohrozené vlnami cunami.
Čilské Národné seizmologické centrum (CSN) sa miesto vzniku otrasov nachádzalo v hĺbke necelých 100 kilometrov, 60 kilometrov východne od Aricy. V priebehu niekoľkých hodín po uvedenom zemetrasení bolo zaznamenaných 11 dotrasov.
Čile sa nachádza v jednej zo seizmicky najaktívnejších oblastí sveta. V septembri 2015 zasiahlo pobrežie v oblasti mesta Coquimbo zemetrasenie s magnitúdou 8,3, pri ktorom zahynulo 13 ľudí. Vo februári 2010 zahynulo najmenej 525 ľudí v strednej časti Čile, ktorú zasiahli otrasy s magnitúdou 8,8 a následné vlny cunami.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.