Po rodinnej oslave v jednej z obcí okresu Banská Bystrica ochorelo až 13 ľudí na salmonelovú enteritídu

Banská Bystrica 31. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Až 13 ľudí ochorelo na salmonelovú enteritídu po konzumácii doma pripravovaného zemiakového šalátu s majonézou z domácich vajec

Rodinná oslava v jednej z obcí okresu Banská Bystrica tak skončila hospitalizáciou dvoch ľudí v nemocnici. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

Ilustračné foto

“Zo stolice bola potvrdená Salmonella enteritidis u štyroch pacientov, dvaja boli hospitalizovaní v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. U jednej ženy bola potvrdená Salmonella enteritidis aj z hemokultúry. Deväť pacientov epidemiológovia RÚVZ aktívne vyhľadali v ohnisku nákazy. Protiepidemické opatrenia boli zabezpečené,” konštatovala Tolnayová.

Okrem epidémie salmonelózy rimavskosobotský RÚVZ v tomto týždni zasa zaznamenal sporadický prípad parotitídy (mumps) u päťročného dievčatka z Rimavskej Soboty.

“Ochorenie hlásili na základe klinickej symptomatológie. Priebeh choroby si nevyžiadal hospitalizáciu. Bola odobratá jedna vzorka krvi na laboratórne vyšetrenie. Výsledky zatiaľ nie sú k dispozícii. Dieťa bolo očkované podľa očkovacieho kalendára,” dodala Tolnayová.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.