Košice 15. novembra 2018 (TK KBS/HSP/Foto: TK KBS)
 
Nová slovenská blahoslavená Anna Kolesárová má v liturgickom kalendári svoje miesto 20. novembra. Tento dátum stanovila Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí

Na snímke Anna Kolesárová

Túto liturgickú spomienku po prvýkrát oslávime už na budúci týždeň. V utorok 20. novembra 2018 bude o 18.00 hod. sláviť v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach slávnostnú svätú omšu košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. V liturgickom sprievode ponesie aj relikviár bl. Anny Kolesárovej. Vystaví ho na oltár, kde bude počas slávenia. Po svätej omši si budú môcť prítomní uctiť relikvie aj dotykom bielej ruže, ktoré budú k dispozícii a ktoré sú symbolom krásy, nevinnosti a čistého života.
Keďže Anna Kolesárová pochádzala z Košickej arcidiecézy, tento dátum liturgickej ľubovoľnej spomienky platí pre Košickú arcidiecézu. Tá na svojej webstránke zverejnila k liturgii hodín aj posvätné čítanie a k svätej omši schválený text modlitby dňa – kolekty. Zároveň zverejnila ostatné modlitby zo spoločnej omše mučeníkov (o mučenici panne) alebo panien. Čítania sú zo dňa, uvádza na webe arcidiecéza. Odkazuje na ne aj web annakolesarova.sk.
Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. V mene pápeža Františka celebroval svätú omšu spojenú s blahorečením legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.
Podrobnosti o živote Anny i o procese jej blahorečenia sú na stránke annakolesarova.sk.
Príspevok Po prvýkrát v histórii oslávime spomienku na blahoslavenú Annu Kolesárovú zobrazený najskôr Hlavné správy.