Štokholm 3. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Complex Music Twitter)

Vo Švédsku zatkli počas návštevy Štokholmu amerického rappera ASAP Rockyho pre podozrenie z útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na švédsku prokuratúru

Na snímke ASAP Rocky

K zatknutiu 30-ročného Rakima Mayersa – čo je rodné meno rappera – došlo v utorok večer po jeho koncerte vo švédskom hlavnom meste.
Polícia zatkla aj ďalších troch členov jeho tímu; dvaja z nich sú takisto podozriví z útoku s priťažujúcimi okolnosťami.

Zmienené zatknutia súvisia s nedeľným incidentom v centre Štokholmu. Videozáznam zverejnený Rockym na Instagrame a na webovej stránke TMZ.com ukazuje, ako rappera s jeho tímom prenasledujú po meste dvaja mladí muži, a následnú hádku na ulici.

Na záberoch je počuť, ako Rocky a členovia jeho tímu žiadajú mužov, aby odišli.

Mladíci však ich požiadavku nepočúvli. Jeden z nich potom zjavne udrel člena rapperovho tímu. Na ďalšom zábere je zase vidieť, ako jedného z mladíkov zrazia na zem a následne začnú biť.

Ako prvý o incidente informoval štokholmský denník Aftonbladet.

Prokurátor musí najneskôr do sobotňajšieho poludnia rozhodnúť, či požiada o predbežné zadržanie týchto štyroch osôb, uviedla hovorkyňa prokuratúry.

ASAP Rocky, medzi ktorého hity patrí napríklad pieseň Praise the Lord, je v súčasnosti na turné po Európe.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj