Bratislava 26. februára (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Bookmakeri stávkovej spoločnosti Tipsport zareagovali na odstúpenie Róberta Mistríka. Podľa najnovších kurzov sa tak stala favoritkou na víťazstvo v prezidentských voľbách Zuzana Čaputová. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér stávkovej spoločnosti Tipsport Filip Timár. Favoritkou na víťazstvo v prvom kole marcových volieb hlavy štátu je Čaputová aj podľa aktuálnych kurzov stávkových kancelárií Fortuna a Niké

Na snímke Zuzana Čaputová

„Odstúpil spolufavorit, ktorý z hľadiska kurzov podporil najväčšiu favoritku, takže šance Čaputovej ešte výraznejšie vzrástli,“ cituje tlačová správa stávkovej spoločnosti Tipsport bookmakera na spoločenské stávky Pavla Boška. Kurz na jej celkové víťazstvo po oznámení klesol z 2,00 na 1,60. „Podľa kurzov nás teda veľmi pravdepodobne čaká 2. kolo Čaputová verzus Šefčovič,“ dodáva Boško. Rovnakú dvojicu postupujúcich kandidátov favorizujú pre 2. kolo aj kurzy stávkovej kancelárie Niké.
Podľa aktuálnych kurzov stávkových spoločností Tipsport, Fortuna a Niké je favoritkou na víťazstvo v 1. kole volieb Čaputová, druhý v poradí je Maroš Šefčovič a tretí Štefan Harabin. Toto poradie platí tak pri kurzoch na víťaza 1. kola volieb, ktoré nás čaká 16. marca.
Róbert Mistrík dnes predpoludním oznámil, že sa vzdáva prezidentskej kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej. Vyhlásil to na tlačovej besede, ktorú zvolal spoločne s Čaputovou. Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 16. marca, o priazeň voličov sa po odstúpení Mistríka uchádza 13 kandidátov.
 
Príspevok Po odstúpení Mistríka vedie v stávkach Čaputová zobrazený najskôr Hlavné správy.